piątek, 2 lipca 2010

Buteleczka w różyczki i wspominki "paściane"


Tło jak zwykle na tzw. " czuja "... namieszałam, podolewałam, opóźniacza kilka kropelek nakapałam i kolorek zmajstrowałam. Delikatne cieniowania wokół motywów serwetkowych i gotowe. Nawycinałam się tych różyczek oj nawycinałam.  Jestem raczej zwolennikiem wycinania nie wydzierania i wynika to chyba z mojej pedantycznej natury a w tworzeniu jest to często przeszkodą. Żeby cosik wydobyć czasami trzeba zamazać, zamalować, powycierać, przetrzeć i ukazać tzw. głębie... pracuję nad tym i patrząc na moje wcześniejsze prace, które budzą czasami moje przerażenie powolutku się rozwijam. Częściej używam pędzla i  gamy barw..i tego chyba od początku poszukiwałam. Lubię jak to mówią napracować się/ nie ujmując dziełom oklejanym po tzw. całości, na żelazko/ Tego typu prac zrobiłam zaledwie kilka i raczej do tego nie wrócę, no chyba że będą to tworzone cyfrowo scrapy które są tak piękne/ szczególnie te retro, vintage/ że nie ma potrzeby nic poprawiać. Przy okazji duże brawa dla osób tworzących te cuda. Trzeba mieć duże wyczucie smaku i stylu żeby to wszystko poskładać w tak zgrabne obrazki.

Ostatnio chwyciłam do łapki resztki pasty strukturalnej z czasów gdzie zafascynowana jej możliwościami wypociłam kilka prac. Zabawa super, gdyż nigdy do końca nie wiedziałam jaki będzie efekt końcowy. Pasta po wyschnięciu nie zawsze wyglądała tak jak zaraz po jej nałożeniu. Do tego spora paleta barw i powstawało coś co nie do końca było zamierzone. Ot i niespodzianka...Tak powstało lusterko z suszonymi różami, ozdobny słoiczek, butla na eliksir młodości jak to jedna z internautek zasugerowała, czy aniołek wśród róż...

Z resztki pasty zmajstrowałam retro butelkę, ale to już osobna historia wymagająca oddzielnego wpisu, bo uwierzcie... jest o czym opowiadać. Życzę miłego wieczoru... jutro wolne i będzie piękne słoneczko!

3 komentarze:

Różany Anioł pisze...

Butelka śliczna ale ten aniołek wśród róż to nie mogę się napatrzeć.
To co najbardziej kocham połączenie aniołków i róż. Nie ma bardziej cudownego zestawienia dwóch motywów jak ten. Ale chciałabym takie rzeczy tworzyć, może kiedyś....Na razie podziwiam :)

Biljana pisze...

So beautifull:))

beatris pisze...

Thank you very much.

Related Posts with Thumbnails